Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka zhvilluar një takim me Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër të angazhuar në mbarëvajtjen e sezonit turistik. Balla në fjalën e tij theksoi se në këtë qark vijon me rezultate të dukshme goditja e fenomenit të kultivimit të lëndëve narkotike “Alpe të Pastra”.

Balla edhe njëherë ka vënë në vëmendje se dinjiteti dhe trajtimi financiar i çdo punonjësi policie është prioritet, pasi Policia e Shtetit është fytyra e shtetit.

Artikulli paraprakSINANI: VLLAZNINË E SHOH NË VENDET E PARA
Artikulli tjetërNË EVROPË, GRATË FITOJNË MESATARISHT 13% MË PAK SE BURRAT