Djali i Michael Schumacher ka kujtuar legjendën duke pozuar në makinën që i solli famën ndërkombëtare, Ferrari F1.

Adoleshenti që po ndjek hapat e të atit ka pranuar se ndonjëherë është e vështirë të jesh djali i pilotit më të suksesshëm të të gjitha kohërave.

Për të prekur nga afër trashëgiminë e babait, 19-vjecari Mick vizitoi muzeun Maranello të Italisë ku është një ekspozitë e vecantë, kushtuar kampionit gjerman.

Ai shpërndau disa fotografi në Instagram ku shfaqej brenda makinës, me të cilën Michael u shpall kampion bote në garat me makina për 7 herë.

Ferrari hapi ekspozitën më 3 janar për të shënuar 50-vjetorin e ditëlindjes së legjendës Schumacher.

Gjermani pësoi lëndime serioze në kokë në një aksident me ski vitin 2013 dhe që prej asaj kohe nuk është parë më në publik.

Artikulli paraprakSTANDARD AND POOR’S VLERËSON EKONOMINË SHQIPTARE, REAGON AHMETAJ: JEMI MË MIRË SE RAJONI
Artikulli tjetërBASHA THËRRET BALLSHIOTËT NË PROTESTË: S’KEMI MË MJETE POLITIKE