Ish-kryeministri Sali Berisha ka shkuar sot në SPAK, ku është thirrur për t’u marrë në pyetje në lidhje me çështjen e privatizimit të ish-kompleksit ‘Partizani’, si person nën hetim.
Berisha prej datës 30 dhjetor të vitit të kaluar ndodhet në masën e ‘arrestit shtëpiak’.

Ne mbështetje të tij kanë shkuar dhe deputetë të opozitës.

Kjo do të jetë hera e parë që Berisha shkon në SPAK për t’u marrë në pyetje për këtë çështje, ndërkohë më herët ai nuk ka pranuar të paraqitet siç e përcaktonte ligji në kohën kur ndaj tij ishte caktuar ‘detyrim paraqitje’.

“Në konferencën e parë për shtyp pas caktimin e masës së sigurisë, Berisha pretendoi se as ai as Malltezi nuk janë pyetur në SPAK për këtë çështje.

Ai ka sot të drejtën të mos i përgjigjet interesit të prokurorisë. Duhet theksuar se sot si person nën hetim, prokuroria është e detyruar të pranojë avokatët.Pritet që të jetë një seancë marrjesh në pyetje e gjatë.

Artikulli paraprakSHKODËR, USHTROI DHUNË NDAJ BASHKËSHORTES, PROCEDOHET PENALISHT 50-VJEÇARI
Artikulli tjetër“FITORE!”, BERISHA FLET PAK PARA MARRJES NË PYETJE, MESAZHI NGA SPAK: JAM KËTU PËR TË DENONCUAR RAMËN DHE GRUPIN E ORGANIZUAR KRIMINAL NË KËTË NDËRTESË