Sali Berisha ka paralajmëruar protesta në Tiranë pas ngjarjeve të fundit me dy policë që tronditën kryeqytetin. Caush Saliasi u ekzekutua nga kolegu me armën e shërbimit ndërsa efektivi i FNSH plagosi fqinjin me të cilin po pinte në një lokal me armën e shërbimit. Sipas Berishës, duhet të ngrihen në protesta sepse janë policët e droguar.

“Procesi që po kalon PD është i domosdoshëm dhe jetik për rithemelimin e saj. Është një kohë e humbur për protesta. mjaftojnë 2 vrasjet e fundit nga policët e droguar. Njëri u ekzekutuar brenda në komisariat, dhe tjetri njeri me probleme të shëndeti mendor që nuk kishte pasur agresivitet asnjëherë qëllohet. Droga është bërë një normë në policie dhe Edi Rama ka urdhëruar ndalimin e testit të drogës, gjëja më absurde dhe kriminale. Dy vrasjet janë të lidhura me drogën. Nuk do mbetet pa u dëgjuara fjala jote për protesta”, tha Berisha.

Artikulli paraprak“KA KAPUR GJYKATËN E LARTË”, BERISHA BASHKËBISEDIM ME GAZETARËT: DENONCOJ VENDIMIN E FUNDIT TË RAMËS, PËRVETËSON PRONAT E SHQIPTARËVE
Artikulli tjetërSHKODËR, PANAIRI RAJONAL SJELLË PUNËT E GJIMNAZISTËVE