Ish-kryeministri Sali Berisha ka njoftuar protestën e parë të lëvizjes së tij.

Ajo do të mbahet në 20 dhjetor në Tiranë, ditë kur në kryeqytetin shqiptar do të mbahet takimi i radhës i “Open Balkan” dhe pritet që në vendin tonë të vijë Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç.

“Ka qëllime kryesore, kundër Ballkanit të Hapur. Së dyti, protesta e vjedhjes kombëtare. E kisha paralajmëruar Millosheviçin e ri që të mos vijë në Tiranë”, – tha Berisha në Opinion.

Artikulli paraprakVRAU MËSUESEN, SHQIPTARI PRANON AUTORËSINË E KRIMIT
Artikulli tjetërNDOTJA E UJIT, TOKËS, PLAZHEVE, RAMA PREZANTON APLIKACIONIN PËR DENONCIMIN E KRIMEVE MJEDISORE: MBRONI SHËNDETIN DHE JETËN