Brenda dy javëve do të nisë puna për ndërtimin e Rrugës së Arbrit.

Një fakt të tillë e bëri me dije Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, e cila është njëkohësisht koordinatore e PS për këtë qark gjatë turit të “‘Logaridhënies” në këtë qark, ku zhvilloi takime me banorë në Peshkopi, Maqellarë dhe Melan.

Xhaçka tha se është koha që Dibra të marrë atë që i takon për gjithçka i ka dhënë Shqipërisë.

“Vullneti për të ndryshuar gjërat është shumë i fortë.Qeverisja do të jetë sipas pritshmërive që njerëzit kanë për ne” u shpreh Ministrja.

Artikulli paraprakPD KËRKON DORËHEQJEN E XHAFËS NË KOMISION, EKONOMI: PO KEQINFORMONI. SPAHO: MOS MBRO TRAFIKANTËT
Artikulli tjetërAUDIO-PËRGJIMI/ KRIMET E RËNDA “ZBARKOJNË” NË SELINË E PD, NIS HETIMI PËR AGRON XHAFAJN