Njerëz të zhveshur në Rusi janë larë në liqenin e akullt me temperaturat që shënojnë -60 gradë.

“Duke u larë në ujërat e akullta të Oymyakon, vendi më i ftohtë i banuar në botë,” thuhet krahas videove të postuara në rrjete sociale.

Po ktheheshin nga varrimi, aksident me 6 viktima. Makinat u përplasën kokë më kokë
Ata hidhen njëri pas tjetrit në ujin e akullt dhe qëndrojnë për disa sekonda para se të dalin jashtë.

 

Artikulli paraprakA JANË DOZAT PËRFORCUESE TË VAKSINËS MË EFEKTIVE NDAJ VARIANTEVE TË REJA TË COVID-19?
Artikulli tjetërE ZHDUKUR PAK DITË MË PARË, FËMIJËT GJEJNË TRUPIN E PAJETË TË INFERMIERES NË PARKUN E LOJËRAVE