TEKNIKU KUQEZI KA GARANTUAR PARAQITJE POZITIVE PËRBALLË PORTUGALISË.
Shqipëria është gati për të startuar fushatën kualifikuese të Europianit “France 2016”. Trajneri i kombëtares, Gianni De Biasi flet për objektivat dhe ndeshjen e parë ndaj Portugalisë.

Tekniku italian u lëshon sfidën luzitanëve duke sqaruar se Shqipëria e tij nuk futet në fushë për njeë barazim por do shfrytëzojë çdo mundësi për ta fituar takimin.
Konfirmohen thirrja për Sokol Cikalleshin dhe Bekim Balaj-n, ndërkohë që risi është afrimi në ekipin tonë kombëtar i mbrojtësi Herolind Shala. Futbollsti ka qënë më parë pjesë e ekipit shpresa ndërsa tani megjithëse kërkohej me ngulm nga federata norvegjeze vendosi të përfaqësonte ngjyrat e kombit të tij.

1. Berisha Etrit
2. Shehi Orges
3. Agolli Ansi
4. Cana Lorik
5. Corri Debatik
6. Hysa Elseid
7. Lenjani Emir
8. Lila Andi
9. Mavraj Mergim
10. Abrashi Amir
11. Bulku Ervin
12. Kace Ergys
13. Kukeli Burim
14. Xhaka Taulant
15. Vila Emiljano
16. Balaj Bekim
17. Cikalleshi Sokol
18. Gashi Shkelzen
19. Hyka Jahmir
20. Kapllani Edmond
21. Roshi Odise
22. Salihi Hamdi
23. Vajushi Armando
24. Shala Herolind

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/S3c_8TJvpRk?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakAKSIDENTI, VDES 34 VJEÇARI
Artikulli tjetërPYJET E SHKRELIT, NJË LËMSH I NGATËRRUAR