Ka nisur me tensione protesta e opozitës, para Parlamentit. Deputetët e opozitës i kërkojnë Gardës që të hapë rrugën që të futen në sallë, por mes tyre janë edhe deputetë të cilët janë përjashtuar për disa ditë një javë më parë.

“Zoti terrorist me kollare, hap rrugën”, dëgjohet të thotë deputeti Dashnor Sula.

Ndërkohë deputetja Albana Vokshi, e përjashtuar, i drejtohet Gardës duke i thënë që të hapë rrugën sepse nuk do të futet në sallë, por për mbledhje.

Artikulli paraprakPAK ORË PARA PROTESTËS, MBI 400 EFEKTIVË TË POLICISË DHE RENEA-S “BLINDOJNË” PARLAMENTIN
Artikulli tjetërPËRFUNDON PROTESTA PARA PARLAMENTIT, DEMOKRATËT MARSHOJNË DREJT BANESËS SË BERISHËS