Eshte permbyllur pas nje maratone aktivitetesh java e levizshmerise.

Ajo u permbyll ne diten pa makina, ku moren pjese dhjetra qytetare, te rinj e te reja deri tek vogelushet e kopshteve. Drejtuesi eko mendje Mirsad basha tha se keto aktivitete advokojne levizjen e shendetshme ne kombinim me mjedisin e paster .

Ai fajsoi Bashkine Shkoder e cila as nuk iu bashkua aktiviteteve por as nuk ndaloi te pakten nje ore te vetme qarkullimin e mjeteve sic ndodh kudo ne bote.

Pjese e gjithe aktiviteteve pergjate gjithe javes ishte dhe administrate e zonave te . Në këtë ditë keta te rinj dhane shembullin se duhet të jemi më miqësorë me mjedisin. Të shmangim makinat duke përdorur më shumë biçikleta dhe duke bërë ecje në këmbë, aty ku mundemi.

Artikulli paraprakBOMBULAT E GAZIT, SA RREZIKOJMË?!
Artikulli tjetërHYSA: KAMPIONATI I VËSHTIRË, PO PËRGATITEMI FORT