Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Të mërkurën mundësitë në dashuri vijnë falë Hënës pozitive. Për sa i përket punës, ka perspektiva të mira, por kini kujdes që t’i qaseni me kujdes një ndryshimi ose një detyre të papritur. Mos u shqetësoni për asgjë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të mërkurën një ditë e rëndësishme në dashuri, një përgjigje e shumëpritur mund të arrijë të premten. Mund të ketë edhe kthesa të papritura, gjithçka varet nga lloji i punës. Nëse keni mosmarrëveshje ligjore, do të duhet shumë kujdes. Merrni këshilla nga një ekspert.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të mërkurën Hëna në opozitë në dashuri, zgjidhjet mund të mos jenë të thjeshta. Përsa i përket punës duhet të zgjidhni një problem ekonomik që ju shqetëson. Mos u zemëroni nëse diçka nuk ju shkon ashtu siç dëshironi. Përveshni mëngët dhe punoni shumë.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të mërkurën është në rregull të jesh i disponueshëm dhe i sjellshëm në dashuri, por duhet të bësh edhe hapin e parë. Muaji Prill do të jetë një muaj i mirë për dashurinë. Për sa i përket punës, është koha për t’i dhënë energji një projekti të ri, për të kapërcyer mërzinë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të mërkurën Hëna më në fund bëhet sërish e favorshme në dashuri dhe ndjenja në përgjithësi. Lajmet mund të vijnë në punë, dyshimet mund të zgjidhen një herë e përgjithmonë.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të mërkurën largohuni nga situatat e ndërlikuara, të paktën për dy ditët në vijim. Të mërkurën Hëna do të jetë disonante në dashuri. Nëse jeni një punonjës që pret një përgjigje, do të duhet të jeni të duruar. Do të shihni që gjërat së shpejti do të shkojnë ashtu siç keni.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Të mërkurën personat që janë në një lidhje prej kohësh duhet të jenë të kujdesshëm në dashuri, veçanërisht nëse ka mërzi. Nëse jeni i vetëpunësuar, mund të keni disa të ardhura shtesë. Por përpiquni të mos i shpërdoroni ato.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të mërkurën do jeni shumë vital, këto ditë më shumë se kurrë. Por kini kujdes, kujdes në punë dhe mbani mend se ajo që lini pas është e humbur. Disa trena nuk kalojnë dy herë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Të mërkurën në dashuri e mirë me Hënën që është në shenjën tuaj. Sa i përket punës, ka disa lajme që vijnë në javët në vijim. Jini gati t’i kapni ato dhe t’i shfrytëzoni sa më shumë. Do të shihni që gjithçka do të shkojë mirë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Të mërkurën do jeni shumë vital, kjo mund të ketë efekte të shkëlqyera në sferën sentimentale dhe dashurinë. Jini të durueshëm në punë dhe kujdes që të mos bëni asnjë gabim. Disa gabime përfundojnë duke paguar shtrenjtë, ndaj përpiquni të mos zemëroheni nëse diçka nuk ju shkon ashtu siç dëshironi.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të mërkurën një Hënë e favorshme në dashuri që ju jep një kapacitet të mirë për veprim dhe manovrim. Për sa i përket punës, duhet të kompensoni kohën e humbur dhe të gjeni ekuilibrin tuaj të humbur.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Të mërkurën kini kujdes me fjalët tuaja. Edhe nëse ka gjëra që nuk shtohen në punë dhe nëse keni biznesin tuaj, mund të vijë një kthesë e papritur dhe e këndshme.

Artikulli paraprakMEDIAT BRITANIKE: HISTORIKE, NIS RISHIKIMI GJYQËSOR I SHPALLJES NON GRATA TË ISH-KRYEMINISTRIT SALI BERISHA
Artikulli tjetërKTHJELLIME DHE DITË ME DIELL, PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT