Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Në dashuri është koha për t’i kushtuar vëmendje të madhe. Mund të ketë keqkuptime të mëdha me partnerin. Në punë jeni të pavendosur për rrugën që duhet të ndiqni dhe nuk përjashtohet mundësia e rishikimit të kushteve të një marrëveshjeje këtë të enjte.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të enjten beqarët mund të kenë takime të shkëlqyera. Mund të përjetoni emocione të reja dhe interesante, emocione që nuk i keni ndjerë për një kohë të gjatë. Në punë nuk mungojnë idetë, është koha më e mirë për të demonstruar vlerën tuaj. Nxirrni kthetrat tuaja.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të enjten në dashuri është një periudhë e turbullt, me dyshime dhe të panjohura të mëdha. Mundohuni të qëndroni larg polemikave, një ish mund të kthehet dhe kjo mund t’ju shqetësojë shumë. Jini të qartë në punë, cilat janë prioritetet tuaja reale në të ardhmen.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të enjten do jete ditë me lëvizje të ngadalta. Mos u bëni të paduruar nëse diçka nuk ju shkon ashtu siç dëshironi. Në punë keni shumë projekte për të përfunduar. Mos hezitoni të kërkoni ndihmë nëse e kuptoni se nuk mund të vazhdoni me gjithçka dhe me të gjithë. Gjithmonë nevojitet një dorë, nuk je i gjithëdijshëm.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të enjten një ditë e shkëlqyer për ndjenjat. Mund të keni një takim vërtet të rëndësishëm. Në punë, megjithatë, nëse jeni në një moshë të pjekur, duhet të përballeni me disa shkresa të pakëndshme burokratike. Është koha për të dalë në një kapitull tjetër.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të enjten dita do jetë e turbullt. Mundohuni të mos tërhiqeni shumë, veçanërisht në dashuri. Ju ndjeni se partneri juaj është shumë i largët dhe i ftohtë, dhe kjo ju bën të vuani. Flisni me njëri-tjetrin dhe përpiquni të sqaroheni. Në punë, nëse keni një negociatë në pritje, përcaktoni mirë kushtet e marrëveshjes.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Të enjten niseni ditën në mënyrë aktive. Pasdite një telefonatë mund t’ju shqetësojë. Ndoshta një person me të cilin nuk prisje të dëgjoje, si një ish. Mundohuni të qëndroni të qetë. Në punë ndoshta do ketë një marrëveshje për rishikim. Jo çdo gjë po shkon sipas planit.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të enjten përpiquni të mos tërhiqeni shumë në dashuri. Mund të lëndoni ndjenjat e partnerit tuaj dhe nuk ia vlen. Rimëkëmbja në ditët në vijim. Në punë keni nevojë për garanci më të mëdha por bëni kujdes dhe mos bëni hapa fals.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Të enjten më në fund keni një avantazh dhe kjo duket një punë jo e kryer deri në fund. Ju keni gjetur përsëri qetësinë dhe kjo gjendje shpirtërore gjithashtu kumbon pozitivisht në ndjenjat tuaja. Në punë keni shumë ide brilante, çojini përpara dhe mbrojini, nëse besoni vërtet në to.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Të enjten qiell i shkëlqyer sidomos për beqarët, mund të bëni takime të reja emocionuese. Nëse ka dikë që ju pëlqen, pse nuk dilni përpara. Në punë keni aftësi të mira veprimi dhe intuitë, përpiquni t’i kanalizoni në projekte që do të jenë të vlefshme në të ardhmen.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të enjten dashuria është protagonistja absolute e jetës suaj. Beqarët janë të favorizuar, pasi mund të gjejnë shpirtin binjak. Në punë ndihet dëshira për të ndryshuar, jeni të lodhur nga e njëjta rutinë e vjetër. Mundësitë nuk do të vonojnë të vijnë.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Të enjten ata që janë beqarë mund të shikojnë përreth me entuziazëm. Një qiell që ju fton të zgjeroni rrethin tuaj të kontakteve. Në punë, përpiquni t’i bëni gjërat me qetësi pa ju arritur në fyt. Jepini vetes prioritete dhe fokusohuni në gjërat vërtet të rëndësishme, duke lënë jashtë pjesën tjetër.

Artikulli paraprak15 VITE NGA VRASJA E STUDENTIT NË GREQI, MIJËRA QYTETARË MARSHOJNË NË RRUGËT E ATHINËS DHE SELANIKUT!
Artikulli tjetërVRANËSIRA DHE RESHJE SHIU, PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT