VENDI I PËRÇARË SHPRESON PAJTIMIN E PALËVE NË PUSHTET
Kryeministri i Irakut, Nuri Maliki, ka dhënë dorëheqjen duke i dhënë fund ngërçit politik në Bagdad, teksa qeveria lufton kundër kryengritësve.

Maliki ka mbështetur kryeministrin, Abadi, të përzgjedhur nga presidenti. Ai ka qenë nën presion të vazhdueshëm për t’i hapur rrugën Abadit, të cilit i është kërkuar të formojë qeverinë e re. Megjithate, Al Maliki do te vazhdoje ta drejtoje vendin dhe ushtrine deri ne formimin e qeverise se re nga pasardhesi Abadi.

Artikulli paraprak“FESTA E ZOJES SE NGRITUR NE QIELL”
Artikulli tjetërFONIQI, ZYRTARISHT TE VLLAZNIA