Krimet e Rënda kanë regjistruar dosjen “Llalla”. Për fatin e ish-kryeprokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla do të vendosë prokurori Klodian Braho.

Braho po zhvillon hetime për katër akuza ndaj ish-kryeprokurorit.

Akuzat që rëndojnë mbi Llallën janë: pastrim parash, shpërdorim detyre, fshehje pasurie dhe mosdeklarim të parave në kufi.

Llalla me 16 Maj del përpara KPK (Komisionit të Pavarur të Kualifikimit) në seancë dëgjimore publike për Vettingun.

Më 15 Shkurt, Departamenti Amerikan i Shtetit njoftoi se për shkak të përfshirjes në korrupsion, Llallës i ndalohet hyrje në SHBA. Vendimi u mor nga ish-Sekretari i Shtetit, Rex Tillerson, mbi bazën e informacioneve të besueshme.

Artikulli paraprakI VRANË DJALIN PËR NJË KARIKUES, LIROHEN AUTORËT. SHPËRTHEN NËNA: MË THONI SI TË BËJ DREJTËSI?
Artikulli tjetërSELANIKU “NËN UJË”, SITUATË EMERGJENTE PAS RESHJEVE TË RRËMBYERA TË SHIUT