Policia ka publikuar sot një video në të cilën evidentohen kalimtarë të cilët nuk respektojnë rregullat e qarkullimit, duke kaluar rrugën aty ku nuk ka sinjalistikë për një veprim të tillë, apo akoma më keq duke kapërcyer trafik ndarëset.

Policia i ka bërë thirrje qytetarëve të respektojnë rregullat, ndërsa ka shtuar se personal e gjetur në shkelje janë gjobitur.

Postimi:

Vëmendje, Këmbësorë! Rregullat e Sigurisë janë për të Gjithë! 🚸

🎥 Në videon e mëposhtme, ju do të shihni pamje të këmbësorëve që neglizhojnë rëndësinë e vizave të bardha. Këto veprime nuk janë vetëm të kundraligjshme, por gjithashtu rrezikojnë sigurinë e tyre dhe të të tjerëve.

👮‍♂️ Ne, kemi marrë masa ndëshkimore ndaj këtyre veprimeve gjatë muajit të fundit. Kjo është një përpjekje për të rritur ndërgjegjësimin dhe për të garantuar sigurinë e të gjithë përdoruesve të rrugës.

📢 Le të bëhemi bashkë për një rrugë më të sigurt!

⚠️ Kujdesi nis nga secili prej nesh! Respektoni vizat e bardha! ⚠️

 

Artikulli paraprakNJËRI NË SHËNGJIN E TJETRI NË QENDËR TË LEZHËS, 2 TË RINJTË KAPEN ME DOZA KOKAINE E KANABISI GATI PËR TI SHITUR
Artikulli tjetërTË SHPALLUR NË KËRKIM PËR TRAFIK NARKOTIKËSH DHE PJESËMARRJE NË GRUP TË STRUKTURUAR KRIMINAL, EKSTRADOHEN DY SHTETASIT SHQIPTARË