Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Austri. Një shqiptar ka humbur jetën në vendin e punës, mediet e huaja raportojnë se shqiptari nga Kosova ka qenë duke punuar në çati dhe në një moment ka humbur kontrollin, duke rënë nga çatia.

Mësohet se 42 vjeçari ka rënë nga rreth dhjetë metra lartësi mbi një dysheme betoni dhe ka ndëruar jetë në vend. Sipas medieve të huaja, shqiptari ka qenë duke punuar me një ekip në riparimin e një çatie në një kompani në Alkoven, të Austrisë

Artikulli paraprakMODELJA SHQIPTARE MOHON ORIGJINËN DHE VIDEOJA BËHET VIRALE!
Artikulli tjetërSHKARKIMI I KRYETARËVE QË MBËSHTETËN BERISHËN/ PD VENDOS DREJTUESIT POLITIKË TË 12 DEGËVE