Të tjera detaje dalin lidhur me ngjarje e rëndë të ndodhur në Pragë, ku një 24-vjeçar ka vrarë me armë mbi 15 persona, dhe më pas dyshohet se është vetëvrarë.

Sipas mediave vendase, pak orë para ngjarje është gjetur trupi i pajetë i babait të 24-vjeçarit, që dyshohet se është ekzekutuar nga ai.

Kujtojmë se autori dyshohet se pas sulmit ka kryer vetëvrasje.

Artikulli paraprakFSHF DEL KUNDËR SUPERLIGËS: NUK KA VEND PËR TË, MERITOJENI NË FUSHË
Artikulli tjetërOBSH NGRE ALARMIN: NUK KA ASNJË SPITAL FUNKSIONAL NË VERI TË GAZËS