Një pronar lokali zbuloi se stafi i tij kishte bërë një festë të improvizuar Krishtlindjesh – në të cilën ai nuk ishte i ftuar.

Sipas mediave britanike, Paul Gallagher, pronar i një bari në Bolton, u trondit kur zbuloi se punonjësit e tij mbanin kapele të Krishtlindjeve.

Kështu, 42-vjeçari ka marrë me shpejtësi disa foto të grupit duke festuar dhe i ka nxjerrë ato në rrjetet sociale.

Pasi e kuptuan se kishin harruar të fiknin kamerat e vëzhgimit, ata e ngacmuan Paulin duke vendosur një kapelë Babadimri mbi kamerë, në mënyrë që të mund të bënin festën privatisht.

Paul tha: “Unë shpesh kontrolloj kamerat e vëzhgimit për të parë se çfarë po ndodh atje”.

“U kyça dhe pashë se ata ishin mbledhur me kapele të babagjyshit dhe tavolinat e zbukuruara dhe dhurata kudo – dhe e kuptova menjëherë se çfarë po ndodhte”.

“Nuk ishim të ftuar. Ata e dinin që duke qenë një natë e hënë, bari do të ishte i qetë, kështu që vendosën të bënin një festë të improvizuar të stafit”.

Artikulli paraprak“JE E PAFYTYRË!” EINXHEL DHE ANTONELA DEBATOJNË ASHPËR
Artikulli tjetërE TRISHTË/ GJENDEN TRUPAT E PAJETË TË 28 EMIGRANTËVE NË BREGDET, VARKA E TYRE ISHTE…