Sot është hedhur shorti për 3 vendet e Playoff në kompeticionin Euro 2024. Ndeshjet mes skuadrave që synojnë të kalojnë fazën playoff, do të mbahen në datat 21-26 mars të vitit 2024.

Grupi A, Poloni-Estoni dhe Wells-Finland

Grupi B, Bosnjë Hercegovinë – Ukrainë dhe Izrael-Islandë

Grupi C, Greqi – Kazakistan dhe Gjeorgji – Luksemburg

Fitueset e sfidave përballen me njëra tjetrën dhe njëra-prej secilit grup shkon në Euro 2024.

Artikulli paraprakDITA E ALFABETIT TË GJUHËS SHQIPE, RAMA: UNË E DËGJOJ PRESIDENTIN, DATA 22 NËNTOR DO TË JETË FESTË KOMBËTARE
Artikulli tjetërBERDICË, BANORËT KËRKOJNË PASTRIMIN E KANALIT