Përdoruesit e rrjeteve sociale në Shqipëri dhe në të gjithë botën po raportojnë se kanë probleme në përdorimin e aplikacioneve të ‘Facebook’ dhe Instagram.

Problemi i përgjithshëm i raportuar, është fakti që të gjithë përdoruesit e rrjeteve sociale janë nxjerrë nga llogaritë e tyre përkatëse dhe nuk mund të kyçen më.

Kompania ‘META’, nuk ka dalë ende me një njoftim zyrtar lidhur me këtë problem që po hasin përdoruesit e aplikacioneve si ‘Facebook’ e ‘Instagram’.

Artikulli paraprakI SHPALLUR NË KËRKIM PËR VRASJE, VETËDORËZOHET 24-VJEÇARI NË SHKODËR
Artikulli tjetërVRASJA QË TRONDITI KOSOVËN/ VËLLAI I LIRIDONËS TAKON NIPËRIT NË SUEDI