Kryeministri Edi Rama me rastin e festës së 8 Marsit, ka uruar gratë dhe nënat shqiptare. Kreu i qeverisë ka ndarë një video të veçantë, ku shfaqet duke u dhuruar disa grave lule.

“MIRËMËNGJES 😊
dhe me ditën e 8 Marsit që të kujton se nuk ka lule që ua merr nurin, grave të sakrificës, dhembshurisë e dashurisë, ju uroj një ditë të mbarë🙏”, shkruan Rama.

Artikulli paraprakSHIU I LË ‘VENDIN’ DIELLIT, PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT
Artikulli tjetërSOT 8 MARSI, DITA NDËRKOMBËTARE E GRUAS!