Ronela Hajati është fituese e Festivalit të Këngës në RTSH.

Hajati do të ketë keshtu edhe përfaqesuesja e Shqiperise në Eurovizion, i cili do të zhvillohet në Torino.

Në vendin e dyte u rendit Alban Ramosaj. Rezarta Smaja dhe Eldis Ajeti, morën të dy çmimin e tretë.

Në fjalen pershendetese, Hajati tha se trofeun ia dedikon babit te saj te ndjere.

Edicioni i 60-të i Festivalit u moderua nga katër prezantuesit Xhemi Shehu, Jonida Maliqi, Isli Islami dhe Kelvi Kadilli.

Artikulli paraprak10 NGJARJET MË TË RËNDËSISHME GJATË 2021
Artikulli tjetërVRANËSIRA E ULJE TEMPERATURASH, JA SI PARASHIKOHET MOTI PËR DITËN E SOTME