Një banesë në Shëngjin është përfshirë nga flakët. Zjarri ka rënë në katin e tretë, të një pallati pesë katësh, në zonën e Portit në Shëngjin.

Mësohet se brenda në banesë nuk ka pasur njerëz në momentin kur ka rënë zjarri, ndërsa janë shkaktuar vetëm dëme material.

Sakaq zjarrfikësit kanë ndërhyre dhe kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Artikulli paraprakXHAÇKA NË OKB: KONFLIKTET, SHKAKU KRYESOR I PASIGURISË USHQIMORE! TË VEPROJMË PËR NDALIMIN E TYRE
Artikulli tjetërFINALJA E CONFERENCE LEAGUE NË PRAG, UEFA “ZHDUK” EMRIN “AIR ALBANIA”, ZBULONI ARSYEN