HAPET EKSPOZITA “DANGEROUS GAMES” E PIKTORIT ANDI HILA
Galeria e arteve ne Shkoder ka filluar sezonin e Vjeshtes me hapjen e ekspozites “Dangerous Games” te piktorit Andi Hila.

Kjo ekspozite me rreth 12 piktura  solli per artdashesit nje mori portretesh, formash e ngjyrash ku ne qender ishte piktura qe paraqet disa femije qe luajne e ne sfond eshte supersfosfati I ifierit duke sinjalizuar keshtu rrezikshmerine qe paraqet demtimi I mjedisit e mbi te gjitha duke shprehur lidhjen dhe ndikimit e njeriut tek mjedisi qe na rrethon.

 

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/EsyjRi0c028?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakPRISHTINË, TAKOHEN LIDERËT E OPOZITËS
Artikulli tjetërZYRTARË TË LARTË, NË “SITËN” E PROKURORISË