Policia në shtetin e Miçiganit njoftoi se ka arrestuar prindërit e një adoleshenti, ndaj të cilit janë ngritur katër akuza për vrasje të shkallës së parë, me armë zjarri, në një shkollë të mesme.

Djali i çiftit Crumbley, 15-vjeçari Ethan Crumbley, dyshohet se ka hapur zjarr në shkollën e mesme Oksford, në qytetin me të njëjtin emër në shtetin e Miçiganit, duke vrarë katër nxënës dhe duke plagosur shtatë persona të tjerë.

Artikulli paraprakPERFUNDON SEANCA GJYQESORE/ JA CFARE DEKLARUAN DY AUTORET E DYSHUAR TE VRASJES SE PASHKO UJKES
Artikulli tjetërULET NUMRI I INFEKTIMEVE ME COVID-19 NË VEND, JA SA RASTE TË REJA REGJISTROHEN NË 24 ORË