Prokurori special i rastit të veriut të Kosovës, Naim Abazi, ka njoftuar se është gjetur edhe një makinë me armatim në Zveçan. Ai i tha medias së Kosovës Kohanet se aksioni për lokalizimin e shtëpive dhe të automjeteve po vazhdon, derisa shtoi se po merren edhe me identifikimin e personave të dyshuar.

“Po, mund të ju konfirmoj që tashmë është gjetur edhe një veturë me armatim”, ka thënë Abazi.

Artikulli paraprakRESHJET E SHIUT SJELLIN GURË DHE PËRMBYTJE NË “RRUGËN E ARBRIT”, VËSHTIRËSOHET QARKULLIMI I MJETEVE
Artikulli tjetërSHKODËR, TENTUAN TË LARGOHESHIN PASI KISHIN KANABIS NË MAKINË, NË PRANGA 2 PERSONA