Policia në Rusi ka bërë një gjest heroik duke vënë në rrezik dhe veten, në mënyrë që t’u shpëtonte jetën dy qytetarëve të tjerë.

Mediat e huaja, bëjnë me dije se një patrullë policie në Rusi ka shkaktuar një aksident automobilistik për të shpëtuar këmbësorët nga një goditje që mund të ishte fatale.

Ka qenë lëvizja e zgjuar e policit që u ka shpëtuar jetën, dy qytetarëve në një kryqëzim.

Siç shihet në një video të publikuar nga mediat e huaja, dy persona po kalonin rrugën, dhe policia sapo i ka shikuar ka ngadalësuar shpejtësinë duke i lejuar që këmbësorët që të kalonin.

Mirëpo pas makinës së patrullës, shoferi pikasi nga pasqyra se po vinte një makinë me shpejtësi, e cila mund të përplaste kalimtarët.

Pa u menduar, shoferi kthen timonin nga e majta dhe godet makinën që po vinte me shpejtësi dhe që drejtohej nga një person që ishte nën efektin e drogës, duke e ndaluar disa metra para këmbësorëve, duke u shpëtuar jetën.

E gjithë skena është kapur nga kamerat e trafikut.

 

Artikulli paraprakÇFARË DUHET TË HANI NË DHJETOR, MË TË SHËNDETSHMET E STINËS
Artikulli tjetërINFEKTOLOGU: DYSHOHET SE VARIANTI I RI I COVID MUND TE JETË MË I RËNDË SE DELTA