Një tërmet me magnitudë 4.4 është regjistruar sot në jug të Kretës.

Epiqendra ishte 41 kilometra në jug-jugperëndim të Paleochora Chania, ndërsa thellësia fokale ishte 23.6 kilometra.

Tërmeti është ndjerë në zonën e Kretës jugore dhe perëndimore, por për fat të mirë pa shkaktuar dëme.

Artikulli paraprakKQZ KËRKON KOMPENSIMIN E KOHËS TELEVIZIVE PËR PARTITË E VOGLA
Artikulli tjetërKANDIDATI I PS BENET BECI: ËSHTË KOHA PËR PROJEKTE TË MËDHA PËR SHKODRËN