Dashi
Do t’ju duket sikur po shkoni në betejë dhe jo në vendin e punës. Do të ndiheni në mosmarrëveshje me njerëzit me të cilët jeni në kontakt. Përpiquni t’i merrni gjërat me qetësi dhe gjithçka do të zgjidhet.

Demi
Besimi juaj do të shpërblehet. Njerëzit nuk do të kenë besim në një udhëheqës që është i lëkundur dhe hezitues. Demonstroni se jeni një udhëheqës i mirë duke qenë të sigurt për veten tuaj. Mbajeni kokën lart dhe do të keni respekt të madh.

Binjaket
Sot do të ndiheni jashtë ekuilibrit me njerëzit në zyrën tuaj. Duket se të gjithë po operojnë nën një gjatësi vale të ndryshme, duke e bërë të vështirë për ty lidhjen me njerëzit ashtu siç duhet. Kjo nuk është dita për të detyruar një përpjekje ekipore.

Gaforrja
Njerëzit janë paksa të nxituar rreth zyrës sot, kështu që vazhdoni me kujdes. Nëse dikush ju fërkon në mënyrë të gabuar, përpiquni të mos e sulmoni këtë person shumë ashpër. Prirja juaj mund të jetë ta bëni këtë, edhe pa e kuptuar. Mbani komentet lënduese për veten tuaj.

Luani
Jeni gati për të marrë drejtimin e një projekti të caktuar në punë, por për fat të keq, duket se të njëjtën ide ka edhe një nga kolegët tuaj. Ndarja e rolit të lidershipit nuk do të jetë aq e lehtë, ndaj mos u shqetësoni. Gjeni një zgjidhje tjetër.

Virgjeresha
Një nivel më i lartë i intuitës dhe frymëzimit se zakonisht për ju, mund të rrisë talentin tuaj artistik. Deri në fund të ditës, ju mund të keni kaluar shumicën e kohës tuaj të lirë vetëm, por do të jeni shumë të kënaqur me rezultatet.

Peshorja
Ecja përpara është fraza kryesore e sotme. Ju duhet të ndiheni shumë optimistë dhe të emocionuar për qëllimet që i keni vendosur vetes. Ju ndoshta jeni të sigurt se do t’i arrini ato dhe gjithçka do të shkojë mirë.

Akrepi
Frymëzimi është fjala kyçe për ditën. Ju mund të ndiheni shumë të motivuar për të vazhduar me ato që të tjerët i konsiderojnë ëndrra të pamundura. Ka më shumë gjasa t’i konsideroni me kujdes të gjitha rastet në mënyrë që t’i bëni ato të funksionojnë.

Shigjetari
Një kuptim i shtuar i kulturave të largëta, si dhe kurioziteti për njerëzit që jetojnë atje, mund t’ju nxisin të mësoni më tej për ato vende. Ka të ngjarë të kanalizoni shumë energji në aktivitete intelektuale sot dhe të frymëzoni të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë.

Bricjapi
Mundësia për të rritur të ardhurat mund t’ju nxisë të kanalizoni më shumë energji dhe frymëzim në çështjet e karrierës dhe biznesit. Disa ëndrra të gjalla dhe intensive mund të zbulojnë shumë për ju dhe motivimet tuaja, të cilat mund të rrisin vetëdijen tuaj dhe të bëjnë gjithçka më të lehtë për ju.

Ujori
Dëshira për udhëtim mund t’ju nxise sot, ndoshta për të vizituar një mik që jeton larg. Një mik mund të ketë nevojë për një vesh dashamirës. Duke qenë se jeni veçanërisht i ndjeshëm ndaj të tjerëve tani, jeni gati të dëgjoni një histori të trishtuar. Përndryshe, dita juaj duhet të shkojë mirë.

Peshqit
Sot mund të dëgjoni për mundësitë për të rritur të ardhurat tuaja, qoftë përmes punësimit tuaj aktual, një pune të re, ose ndoshta një projekti tuajin. Ka të ngjarë të kanalizoni shumë energji dhe frymëzim për këtë qëllim. Të tjerët mund të dëshirojnë t’ju ndihmojnë.

Artikulli paraprakI NXEHTI AFRIKAN NË SHQIPËRI, SOT TEMPERATURAT SHËNOJNË 39 GRADË!
Artikulli tjetërRAMA NË SPANJË, MERR PJESË NË PUNIMET E SAMITIT TË NATO-S