Dashi
Jepini prioritet problemeve që lidhen me familjen. Do të ketë ëmbëlsi në jetën tuaj të dashurisë sot. Do t’i arrini qëllimet tuaja me punë të palodhur dhe durim. Dikush nga e kaluara juaj ka gjasa t’ju kontaktojë dhe ta bëjë këtë një ditë të paharrueshme.

Demi
Natyra juaj e mirë do t’u sjellë lumturi të tjerëve sot. Kjo është një ditë kur do të mund të mbështeteni në ndihmën dhe mbështetjen e partnerit tuaj. Sot do të takoni dikë që ju do shumë. Qëndroni larg thashethemeve.

Binjakët
Do të jeni në humor të mirë, ndaj sigurohuni që të bëni plane të veçanta për ju dhe të dashurin tuaj. Përshtatni teknika të reja për të rritur efikasitetin tuaj. Stili dhe mënyra unike e të bërit të gjërave do t’i interesojnë njerëzit që po ju vëzhgojnë nga afër.

Gaforrja
Problemet në jetën tuaj personale do t’ju shqetësojnë. Dialogu dhe bashkëpunimi i duhur do të përmirësojnë marrëdhëniet tuaja me bashkëshortin. Ndiqni instinktin tuaj përpara se të angazhoheni për ndonjë partneritet të ri.

Luani
Shëndeti juaj mund të kërkojë vëmendje. Më në fund do të rikuperohen borxhet dhe detyrimet e gjata në pritje. Merrni pak kohë për t’u marrë me problemet me të cilat mund të përballen fëmijët tuaj. Kjo nuk është një ditë e mirë për çështjet e zemrës, veçanërisht nëse kërkoni dashurinë e vërtetë.

Virgjeresha
Shpërblimet financiare mund të mos jenë në përputhje me pritshmerite tuaja. Miqtë do të jenë të dobishëm dhe shumë mbështetës. Mund të ndjeni mungesën e dashurisë në jetën tuaj sot.

Peshorja
Presioni nga eprorët në punë dhe mosmarrëveshjet në shtëpinë tuaj mund t’ju prishin qetësinë mendore. Udhëtimi mund të jetë stresues për disa, por do te rezultoje financiarisht i dobishëm. Natyra gazmore e anëtarëve të familjes do të lehtësojë atmosferën në shtëpi.

Akrepi
Mund të lindin probleme në shtëpi, por mos kritikoni partnerin tuaj për çështje të vogla. Mos bëni asnjë angazhim nëse nuk jeni të sigurt se do t’i respektoni ato. Nëse po pwrballeni me probleme ligjore, kjo do të jetë dita e duhur për të takuar një avokat.

Shigjetari
Financat do përmirësohen më vonë gjatë ditës. Mos u trego i ashpër me të dashurin/te dashuren, përndryshe paqja dhe harmonia në marrëdhënien tuaj do të prishen, në një afat të shkurtër. Koha e duhur për të ndërmarrë projekte të reja.

Bricjapi
Mundohuni të mos e humbni qetësinë, veçanërisht në një kohë krize. Mos e teproni vetëm për t’u bërë përshtypje të tjerëve. Ka gjasa të jeni krenarë për arritjet e fëmijëve tuaj. Kjo do të jetë një ditë emocionuese për romancë, planifikoni diçka të veçantë për mbrëmjen dhe përpiquni ta bëni këtë sa më romantike.

Ujori
Kohë të mira janë përpara, kështu që të qenit pozitiv dhe i gëzuar do të sigurojë të jeni plot entuziazëm dhe energji. Do të jetë një tjetër ditë me plot energji dhe parashikohen fitime të papritura. Kushtojini kohën e duhur familjes suaj.

Peshqit
Fokusoni mendimet dhe energjinë në atë që dëshironi të arrini. Do të shihni ëndrrat tuaja duke u realizuar. Dashuria juaj e pakufishme do të jetë shumë e vlefshme për të dashurin/dashuren tuaj.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 7 SHTATOR 2022, ÇFARË SHKRUAJNË GAZETAT SOT
Artikulli tjetërPARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT, 7 SHTATOR 2022