VEPRIME TE TILLA NUK DO IA ARRIJNË TË DËMTOJNË ZGJEDHJET E STRUKTURAVE TË PD .

 Qarshif Hoxha, kandidat i listes se pd per kryetar i kesaj partie ne qarkun e shkodres ne nje konference per media ka pergenjeshtruar nje shkrim te se perditshmnes shekulli sipas te cilit lideri I pd lulzim basha mbeshtet kandidaturen e tij .

Hoxha ka theksuar se nuk ka dhene asnjehere asnje prononcim per kete gazete dhe se disa persona te krahut tjeter politik synojne te prishin kete proces kaq te drejt e demokratik dhe te ndikojne ne zgjedhjet e ardhshme lokale por sipas tij nuk do ja arrijne pasi pd eshte e bashkuar me shume se kurre per zgjedhjen e strukturave drejtuese ne nivel kombetar po njekohesisht per rezultate te larta ne zgjedhjet e ardhshme locale. Gjithashtu hoxha ka theksuar se asnje veprim I tille deviant nuk do arrije te denigroje figuren e tij ne qytetin e shkodres.
 

Artikulli paraprakBRAZIL 2014, MERKEL DO TË MBËSHTESË GJERMANINË
Artikulli tjetërPD BOJKOTON KUVENDIN