Pas rezultatit të zgjedhjeve në Rrogozhinë, ku kandidati i koalicionit Berisha-Meta humbi thellë në zgjedhjet e përsëritura, Ilir Meta i ka shkuar në zyrë Berishës.

Takimi ka nisur rreth orës 11:30 minuta.

Dje në një deklaratë për median, Berisha u shpreh se nuk i njihte zgjedhjet duke akuzuar Ramën dhe Veliajn se i kanë vjedhur ato dhe bëri thirrje për protesta.

Artikulli paraprak20-VJEÇARI MBYTET NË VELIPOJË, POLICIA: DYSHOHET SE PËSOI ARREST KARDIAK
Artikulli tjetër7 DEPUTETË TË PD-SË KËRKOJNË ANULIMIN E ZGJEDHJEVE PËR KRYETAR, BARDHI MBLEDH ME 27 KORRIK KËSHILLIN KOMBËTAR