Lekundje te forta termeti kane goditur qyteti e Ankones ne Itali.

Sipas mediave italiane lekundjet kane zgjatur per shume pak sekonda, por kane qene me intensitet te larte duke shkaktuar frike e panik tek njerezit.Per momentin nuk behen ende te ditura nese ka deme material apo ne njerez.

Artikulli paraprakVETTINGU, LLALLA TAKON PROKURORËT E RRETHEVE: MBËSHTETJE PROCESIT
Artikulli tjetërINVALIDËT , PROBLEMATIKA DHE ZGJIDHJA E SAJ!