Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Kohët e fundit keni pasur një rënie fizike edhe për shkak të angazhimeve të shumta që ju është dashur të përballeni javët e fundit. Tani përpiquni të pushoni. Për të rimbushur bateritë. Vetëm kështu do të arrini të gjeni atë formë që ju ka dalluar muajt e fundit.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të shtunën, ju po i afroheni një perspektive astrologjike përfundimisht pozitive, por që do të materializohet vetëm në ditët në vijim. Mbetet vetëm të presim me durim dhe të shmangim diskutimet e kota dhe sterile.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Gjatë fundjavës do të përjetoni ditë të dedikuara shprehimisht ndaj dashurisë. Nëse jeni në një lidhje për një kohë të gjatë, përpiquni t’i bëni përshtypje partnerit tuaj. Nëse jeni beqarë mund të bëni takime të rëndësishme.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Ka ardhur koha për të kërkuar dhe gjetur paqen e humbur të mendjes. Ju vini nga një periudhë shumë stresuese për shkak të punës dhe disa marrëdhënieve personale që janë plasaritur, ndoshta në mënyrë të pariparueshme.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të shtunën mund të lindin shumë diskutime apo polemika gjatë orëve në vijim, për fat të mirë gjithçka do të zgjidhet deri në fundjavë. Këshilla është të qëndroni të qetë dhe të shmangni diskutimet e tepërta.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Po përpiqeni të gjeni qetësinë shpirtërore dhe të shkarkoni kokën nga problemet e shumta që ju është dashur të përballeni. Jeni një person që i përjetoni problemet me shumë ankth. Të gjitha problemet si ato sentimentale ashtu edhe ato të punës.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Ndjenja e lodhjes dhe e parehatisë që po përjetoni është për shkak të gjendjes suaj psikofizike e cila nuk është saktësisht optimale. Të jeni të sigurt megjithatë, situata do të kthehet në normalitet shumë shpejt.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të shtunën , gjatë kësaj fundjave mund të nxiteni nga ngjarje të papritura. Mundohuni të jeni gati për të reaguar në mënyrën e duhur dhe proporcionale.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Ju pret një fundjavë vendimtare. Duhet të jeni të sinqertë dhe të thoni atë që mendoni pa ndonjë rrahje të veçantë për shkurret, veçanërisht kur bëhet fjalë për ndjenjat. Vetëm atëherë do ta dini nëse po investoni në personin e duhur.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Do jeni në kërkim të daljeve të reja, pasione të reja. Natyrisht, vetëm falë angazhimit dhe dëshirës suaj për të bërë, do të gjeni rrugën e duhur për të ndjekur.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të shtunën nuk është rastësi që ndiheni pak poshtë në hale. Kjo është ajo që mund të quhet periudha klasike e konfuzionit. Ju duhet të qëndroni të qetë dhe të përpiqeni të rifitoni ekuilibrin tuaj sa më shpejt të jetë e mundur.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Ju pret një fundjavë që do të sjellë pak përtaci. Ndoshta pak e tepër. Kjo edhe sepse po vini nga një javë shumë e ngarkuar. Këshilla është të rikuperoni pak energji dhe të filloni përsëri. Duke filluar shkëlqyeshëm.

Artikulli paraprakDITA NIS ME DIELL DHE VRANËSIRA, PARASHIKIMI I MOTIT PËR FUNDJAVËN
Artikulli tjetërPËRPLASJET MES POLICISË DHE SERBËVE NË VERI TË KOSOVËS DHE GATISHMËRIA USHTARAKE NË SERBI, VUÇIÇ MBLEDH SOT KËSHILLIN KOMBËTAR TË SIGURISË