Deputetja Olta Xhaçka po mban fjalën në foltoren e Kuvendit, ndërsa sot merret vendimi nëse çështja e mandatit të saj do t’i kalojë Gjykatës Kushtetuese.

Xhaçka: Organet e drejtësisë për këtë punë janë shkoni drejtojuni, ti kthehemi pak çështjes, u bë një kohë shumë e gjatë, përmbaje Gazin të lutem. U bë një kohë e gjatë…shpifje, je një gënjeshtar i rëndomtë, jo me dokumente të prokurorisë, u bë një kohë e gjatë që emri im lidhet me paligjshmëri dhe abuzim me mandatin e deputetes, zhvillohen gjyqe prokurorësh dhe gjykatësish në ekrane dhe portale.

Artikulli paraprak“PAZARI RAMA -BERISHA PO ZBARDHET ÇDO DITË”, BASHA: KRYEMINISTRI KËRKON KTHIMIN E “NON GRATËS” NË PD
Artikulli tjetërSTUDENTËT GATI PËR INDUSTRINË E TURIZMIT