Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Të martën ju duhet të jeni të kujdesshëm ndaj xhelozisë së tepruar që mund të pushtojë. Në punë përpiquni të mos lodheni shumë dhe organizoni gjithçka që duhet bërë mirë. Vlerësoni të mirat dhe të këqijat përpara se të pranoni propozime të reja.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të martën do keni hënën kundër jush dhe bëni kujdes nga disa vonesa të vogla. Në punë ka shumë dyshime por është më mirë të përpiqeni t’i kapërceni pa shumë ankth. Duhet të tregoheni më të qetë dhe të kujdesshëm, veçanërisht nëse duhet të merrni vendime të rëndësishme.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të martën në dashuri është koha të flisni qartë dhe të ndaloni së krijuari probleme. Në punë po vijnë mundësi të reja, veçanërisht për ata që punojnë vetë. Do të shihni që do të ketë mundësi të shkëlqyera për sukses në çdo fushë. Mos u zemëroni nëse diçka nuk shkon sipas planit.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të martën hëna është në anën tuaj aq e mirë si në dashuri ashtu edhe në punë. Nga pikëpamja profesionale gjithashtu përpiquni të lëvizni menjëherë në zgjedhjet për të ardhmen sepse atëherë dielli do të jetë i kundërt.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të martën fundjavën e ardhshme do ta keni hënën në krah, prandaj përpiquni të filloni të planifikoni diçka të këndshme që tani. Në punë, sukseset janë afër çdo gjeje.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Kjo e martë ju lejon të përmirësoni mirëkuptimin tuaj me partnerin tuaj, veçanërisht nëse kohët e fundit ka pasur humor të keq. Jeni pak nervoz në punë, por nëse doni të ndryshoni peizazhin, filloni të shikoni përreth.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Të martën mund të takoni dikë interesant. Në planin e punës mund të ndiheni paksa të pakënaqur, por mos i nënvlerësoni mundësitë e shkëlqyera për sukses që mund të shfaqen. Mbani një këndvështrim pozitiv për të ardhmen.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të martën ka diçka në dashuri që nuk funksionon dhe ju e dini mirë, ndaj merrni pak kohë për të menduar vërtet për atë që dëshironi. Është një kohë rozë në punë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Të martën hëna është në anën tuaj edhe në ditët në vijim, ndaj le të kalojmë tek emocionet. Gjërat po shkojnë mirë në punë dhe duke qenë se e doni jetën shoqërore, filloni të organizoni diçka të këndshme për fundjavën.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Të martën do të jetë një ditë më e mirë për ndjenjat tuaja, ndaj përpiquni ta shijoni në maksimum. Në punë përqendroni gjithçka tek qëllimet tuaja. Në fakt, ju keni afate dhe synime për të arritur. Mos u dekurajoni nëse diçka nuk shkon sipas planit.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të martën Afërdita do të jetë e favorshme duke filluar nga marsi ndaj përgatituni të keni mbështetjen e yjeve në dashuri. Ka disa lemza të vogla në punë por mos u shqetësoni sepse do të zgjidhen së shpejti.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Të martën në këtë ditë do të ishte më mirë të sqaroni idetë tuaja në dashuri edhe sepse deri në prill do t’ju duhet të bëni disa zgjedhje të rëndësishme. Jupiteri mbron sferën profesionale dhe gjithashtu ndihmon në marrëdhëniet me të tjerët.

Artikulli paraprakRESHJE SHIU DHE SHTRËNGATA, NË KUKËS E SHKODËR PARAQITET RREZIK! PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT
Artikulli tjetërKOSOVË/ SHPËRTHIM NË VERI TË MITROVICËS, LËNDOHEN DY PERSONA, DËMTOHEN DISA VETURA