Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e ish-kryeministrit Sali Berishës për ndryshimin e masës së sigurisë.

“Sot edhe nga forma edhe nga përmbajtja ka qenë hapur në kundërshtim me ligjin. Prokurorët duhet t’u përgjigjeshin pyetjeve se ku qëndron korrupsioni i zt.Berisha. Prokurori, besnikërisht tha se nuk u jap asnjë shpjegim. Këta janë një komisariat politik. Nuk e di se si kjo Gjykatë ka dhënë masën e arrestit nuk bëri një pyetje”, tha midis të tjerash avokati mbrojtës, Genc Gjokutaj.

Artikulli paraprakMINISTRI I JASHTËM VIZITË ZYRTARE NË HUNGARI, IGLI HASANI: BESIMPLOTË NË MBËSHTETJEN E RRUGËTIMIT EVROPIAN TË SHQIPËRISË
Artikulli tjetërDAKORDËSIA MES RITHEMELIMIT DHE PS PËR KOMISIONET HETIMORE, SHBA DHE BE: MIRËPRESIM LAJMIN PËR RIKTHIMIN E NORMALITETIT NË KUVEND