Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Të shtunën po përpiqeni të rregulloni çështje dhe situata të ndryshme që kanë kohë që kanë mbetur pezull. Ky është qëndrimi i duhur për të ndërtuar të ardhmen që dëshironi dhe nëse ndiheni pak të lodhur, mos u shqetësoni, është normale.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Po përjetoni është një periudhë në të cilën mund të jepni ultimatume, nëse një person ka premtuar se do të përfundojë diçka dhe nuk e ka bërë ende, kështu që ju ndjeni nevojën për bëje të kuptojë se nuk duhet të tallet me ty.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të shtunën është e kotë të fshehësh lodhjen që po ndjen prej disa muajsh, është e kotë të fshehësh humorin e keq për shkak të sjelljes së disa personave që i konsideronit miq. Nxirrni ndjenjat tuaja dhe do të shihni se do të ndiheni shumë më mirë.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Kjo e shtunë do të ishtë mirë të provoni të rikuperoni fuqinë që keni humbur ditët e fundit. Këshilla për çiftet që kanë përjetuar një pengesë ose kanë pasur disa probleme është t’u kushtojnë pak kohë atyre. Përkëdhel veten më shumë.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Sot do keni shumë kundërshtime, si në familje ashtu edhe në punë. Provoni t’i merrni gjërat me qetësi dhe të kaloni këto tensione me të mirë. Nëse keni mundësi merrni pushim në punë.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Në vitin 2023 keni përjetuar disa momente të hidhura. Fatmirësisht viti i ri ka filluar dhe dalëngadalë po vjen në vete dhe të jeni të sigurt se do t’ju sjellë gjithë kënaqësinë që ju e meritoni.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Këtë të Shtunë të parë të vitit provoni të rikuperoni emocionet që prej kohësh kanë qenë të fjetura. Nëse për ndonjë arsye jeni frenuar gjatë ditëve të fundit, ka ardhur koha ta lini.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Ka një farë pasigurie sentimentale që shkakton shqetësime të konsiderueshme. Çiftet e krijuara disa kohë më parë mund të kenë pasur disa diskutime në lidhje me projektet e ardhshme, ndërsa ata që së fundmi kanë gjetur një partner mund të mbërthehen nga disa dyshime.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Këtë të Shtunë mos qëndroni brenda. Përdorii këtë ditë për të dalë, për të parë njerëz që nuk i keni parë për një kohë dhe për të provuar emocione dhe përvoja të reja.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Në këtë fundjavë të parë të vitit do përjetoni momente pozitive. Ky mund të jetë viti i kthesës si nga pikëpamja profesionale ashtu edhe nga ajo personale.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Pas disa ditëve disi konfuze dhe mjaftë të lodhshme, tani do të ishte koha për të marrë frymë dhe për të rikuperuar energjinë fizike dhe mendore që keni humbur këto ditë.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Këtë fundjavë dashuria ka më shumë rëndësi se çdo gjë dhe ju duhet të shijoni këto momente në maksimum. Surprizoni partnerin tuaj dhe ndani kohë të mirë me të.

Artikulli paraprakZYRTARE, HIPOTEKA E SHKODRËS NË TIRANË
Artikulli tjetërSHI DHE ULJE TEMPERATURASH, PARASHIKIMI I MOTIT PËR FUNDJAVËN NË TË GJITHA QYTETET