Në një lidhje direkte me emisionin “Star Sport” ish futbollisti I kombëtares shqiptare Klodian Duro u shpreh se trajneri Qatip Osmani dhe drejtori teknik Tefik Osmani e dinë rrugën se si dilet kampion sepse kanë dalë me ekipet që kanë drejtuar. Trofeu kampion I mungon pqë 22 vite dhe shpresoj që Vllaznia të vazhdojë në rrugën e mbarë u shpreh Klodian Duro. Në lidhje me statusin e publikuar në dillim të sezonit ish futbollisti Duro u shpreh se të gjithë drejtuesit e Vllaznisë duhet të jenë të përgjegjshëm në pozicionet që ata kanë. Vllaznia është djepi I futbollit shqiptarë dhe askush nuk mund ta kthejë në personale u shpreh në Star Sport Klodian Duro.

Artikulli paraprakMIRATIMI I KËRKESËS PËR ASHPËRSIMIN E MASAVE, REAGON BERISHA
Artikulli tjetërBARDULLA: FITORJA NDAJ TIRANËS MË SË E MERITUAR