Me 8 qershor në teatrin “Migjeni” të Shkodrës do të vendoset në skenë komedia e zezë “Gjaja” me regjisor Altin Bashën. Një shfaqje e cila trajton një nga fenomenet më shqetësuese të shoqërisë që është korrupsioni.

Për regjisorin Altin Basha vendosja në skenën e teatrit të Shkodrës këtë shfaqje ka qënë e qëllimshme pasi është një qytet që shpesh herë shoqërinë shqiptare e thërret që të mos jetë indiferente ndaj padrejtësive që i bëhen.

Rita Gjeka drejtorja e teatrit “Migjeni” në Shkodër shprehet se për shkak të temperaturave të larta premiera do të vendoset në skenë vetëm me 8 qershor për tu rikthyer sërish në shtator.

Në premierën “Gjaja” do të interpretojnë aktorët Pjerin Vlashi, Simon Shkreli, Jozef Shiroka, Nikolin Ferketa, Fritz Selmani dhe Kristi Lleshi.

 

Artikulli paraprakPUNIMET NË RRUGË GJATË DITËS, QYTETARËT KUNDËR
Artikulli tjetërITALIANI QË LUFTA E NDAU NGA E DASHURA SHKODRANE