Konfirmohen dy rastet e para me variantin Omicron të COVID në vendin tonë.

‘Ka luhatje të numrit të rasteve të konfirmuara pozitive. Janë konfirmuar dy rastet e para e Omicron në vendin tonë. Ndërkohë mbizotëron varianti Delta. Sa i përket incidencës një javore kemi një rënie.’- tha Tomini.

Artikulli paraprakKËTO JANË SHTETET QË KËRKOJNË NJË TEST NEGATIV PCR PËR TË VAKSINUARIT
Artikulli tjetërSILVA BINO: PO RRITET INTERESI PËR VAKSINIM, DUHET DHE DOZA E TRETË