Mesha e Krishtlindjeve eshte celebruar dhe ne Katedralen “Nene Tereza” ne Vaun e Dejes.Mesha festive eshte celebruar nga Arqipeshkvi i Dioqezes se Sapes , Dom Simon Kulli.

Besimtare te humte te kesaj zone jane mbledhur ne kete meshe festive dhe te shenjte per komunitetin e krishtere.Dom Simon Kulli , gjate meshes ka kujtuar dhe paraardhesin e tij te ndjere Dom Luciano Agustinin dhe kontributin e tij per kete dioqeze.

Artikulli paraprakLIVING – Mrizi i Zanave Agroturizm
Artikulli tjetërVIGJILJA E KRISHTLINDJES; KATOLIKËT, MESHË NË MESNATË, ORTODOKSËT LUTEN SOT