Kreu i Emergjencave Civile, Haki Çako është paraqitur mëngjesin e sotëm në SPAK.

Pasi doli nga ambientet e Prokurorisë së Posaçme, Çako tha se është thirrur në cilësinë e personit që ka dijeni për çështje që nuk lidhen as me detyrën e tij dhe as të institucionit që drejton.

Haki Çako ka qenë ish-drejtor i Policisë së Shtetit prej vitit 2015 deri në vitin 2018.

Artikulli paraprakKAOSI NË KUVEND, PS KËRKON PËRJASHTIMIN E 3 DEPUTETËVE TË PD
Artikulli tjetërFERMERËT SYTË NGA EKSPORTI, SHITJE REKORD ZARZAVATESH, 10.9 MLD LEKË NË 10 MUAJ