Kreu i qarkut Shkoder, ka pritur ne zyren e tij nje prej arbitrave te njohur shqiptar, Tefe Prelen, i cili feston 82 vjetorin e lindjes. Ai e ka uruar ne kete ditelindje z. Prela, duke i dhuruar ne menyre simbolike edhe nje botim per Shkodren.

E sotmja është një ditë e veçantë për z.Tefë Prela, një prej emrave të njohur të arbitrimit shqiptar, i cili feston ditëlindjen. Pata kënaqësinë që t’i uroja edhe shumë vite të tjera, e t’i dhuroja në mënyrë simbolike, një botim për Shkodrën, qytetin që ai e do aq shumë dhe me të cilin e lidhin shumë kujtime. Folëm për sportin, pasionin e tij për arbitrimin dhe gjithë kontributin që ka dhënë ndër vite, brenda e jashtë vendit. Mirënjohje për gjithçka!
May be an image of 2 people and text
Artikulli paraprakNDËRTUAN PA LEJE KOMPLEKSE BARAKASH, PROCEDOHEN 4 SHTETAS
Artikulli tjetërLEZHË/ SHPËRTHEN BOMBULA E GAZIT, DËMTOHET 62 VJEÇARI