Kryeministrja finlandeze Sanna Marin takoi ditën e sotme Presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky gjatë vizitës së saj në Kiev.

Zelensky e falënderoi Kryeministren Marin për ndihmën ushtarake shumë të vlefshme që Finlanda ka bërë të mundur për Ukrainën.

Ai përsëriti edhe njëherë se uniteti për sanksionet kundër Rusisë dhe mbështetja për integrimin evropian janë të rëndësishme për Ukrainën.

Artikulli paraprakPLAGOSET ME ARMË ZJARRI NJË I MITUR NË PUKË, TRANSPORTOHET NË SPITAL
Artikulli tjetër“RAMA NUK DO NJË PRESIDENT TË GJITHË SHQIPTARËVE DHE PËRBETIMET E TIJ, MASHTRIM”, REAGON GRUPI I ALIBEAJT