Kryetari I bashkisë Shkodër Benet Beci ka uruar festën e Krishtlindjes përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”.
“Ardhshin të bardha Krishtlindjet!
Festat e Krishtlindjeve gjithnjë mbartin me vete një atmosferë të veçantë e magjike për komunitetin e krishterë kudo nëpër botë. Këtë vit personalisht e përjetoj me një gëzim të shtuar teksa shoh harenë e entuziazmin, shpresën e optimizmin që po e shoqëron Shkodrën tonë gjatë gjithë këtij muaji festimesh të përbashkëta, ku dallimet zhduken e i lënë vend mirësisë, harmonisë e paqes.
Uroj që ky shpirt krishtlindjesh të vazhdojë edhe në 2024 me shëndet e begati. Për shumë mot e gëzuar!”- shkruan kryebashkiaku Beci ndërsa urimin e ka shoqëruar me një video nga atmosfera festive në qytetin e Shkodrës.

 

Artikulli paraprakPUKË, NISMA “ASKUSH NDËR NE PA FESTA”
Artikulli tjetërKREMTOHET KRISHTLINDJA! BESIMTARËT FESTOJNË NË KATEDRALEN E SHËN PALIT NË TIRANË DHE NË MBARË VENDIN!