Vendi ynë do të jetë me kthjellime në bregdet dhe vranësira mesatare në zonat malore dhe juglindje.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 16-22 gjatë ditës 28 °C në veri deri në 31-34°C në zonat e ulëta.

Era do të jete me drejtim Veri-Perendim me shpjetësi 10-12 m/sek dhe dallgëzim 3-4 ballë në det të hapur .

Rajoni dhe Europa

Gadishulli skaninav dhe ishujt Britanike po ndikohen nga vranesira dhe reshje shiu, ndersa mesdheu perendimor po ndikohet nga i nxehti afrikan duke mbajtur mot me diell dhe temperatura te larta, gadishulli i ballkanit vijon te jete me vranesira, reshje shiu dhe temperatura me te uleta.

Artikulli paraprak‘MIQTË VIJNË E IKIN, DUHET TË DINI TË BËNI DALLIMIN, JO TË PËRÇMONI…’ HOROSKOPI PËR DITËN E SOTME
Artikulli tjetërSHQIPËRIA ME VDEKJEN MË TË LARTË FOSHNJORE NË RAJON