Kuvendi i Shqipërisë i ka dhënë dritën jeshile kërkesës për arrestimin e Arben Ahmetajt nga ane e SPAK-ut.

Pro këtij vendimi kanë votuar plot 117 deputetë dhe vetëm 3 kanë abstenuar, ndërsa nuk ka pasur vota kundër.

Artikulli paraprak‘JEMI NË LOJË EDHE PAS HUMBJES’, MIGEN MEMELLI: GABIMIN E PARË E BËRA UNË
Artikulli tjetërVOTIMI PRO ARRESTIMIT TË AHMETAJT, REAGON PËR HERË TË PARË EDI RAMA