Përveç Italisë, në Grupin G do të jetë edhe ish-kampionia e botës, Spanja. Përveç këtyre dy gjigantëve të futbollit botëror, kuqezinjtë do të kenë në grup dhe Lihtenshtejnin, Maqedoninë e Izraelin.

Artikulli paraprakVLLAZNIA “DASHUROHET” ME FUTBOLLISTËT KOSOVARË
Artikulli tjetërASGJESOHEN 46 PARCELA ME 3801 RRËNJË BIMË NARKOTIKE.