Policia italiane ka shkatërruar një bandë të trafikut të kokainës dhe të heroinës, e cila futej në Itali nga Shqipëria dhe Maroku.

Hetimet për këtë rast kanë filluar që nga viti 2013. Mediat italiane ende nuk kanë bërë publike emra të cilët janë pjesë e bandës, por policia është duke kryer arrestime në qytetet e Venecias, Bolonjës dhe Rovigo.

Artikulli paraprakDIMITRIEV MANDATOHET KRYEMINISTER I MAQEDONISE
Artikulli tjetërMOTI ME NGRICA, JA GJENDJA NE AKSET E SHKODRES